Prace licencjackie - ciekawa treść, dobra gramatyka i chwytliwy temat - pisanie.

Głównie powinniśmy uzmysłowić sobie, dosłownie

Wszyscy studenci, którzy piszą prace magisterskie lub prace licencjackie powinni zapoznać się z podstawowymi zasadami dotyczącymi ich redakcji, jeszcze za nim na dobre rozpoczną pisanie pracy. Oszczędzi im to mnóstwo problemów i wątpliwości w dalszych etapach pracy. Przede wszystkim powinniśmy uświadomić sobie, że nawet najbardziej banalną treść można przedstawić w sposób ciekawy i intrygujący dla odbiorcy. W wielu przypadkach ciekawa treść i oryginalne podejście do tematu stanowią największe atuty pracy.

Wyboru tematu dobrze

Każdy recenzent czy członek komisji woli czytać prace napisane z polotem. Dlatego też już przy wyborze tematu warto zastanowić się nad jakąś ciekawą koncepcją opracowania go, a potem tylko wytrwale ją realizować. Wbrew pozorom nie należy jednak skupiać się wyłącznie na merytorycznej treści pracy. Strona techniczna również jest ważna i potrafi zaważyć na naszej ocenie.

Najwłaściwiej, należącą pracę

Przede wszystkim należy unikać błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Nie ma nic gorszego niż praca, w której aż roi się od błędów. Najlepiej, jeśli naszą pracę sprawdzi jakiś polonista, wtedy jej ortografia, interpunkcja i stylistyka będą stały na najwyższym poziomie. Sami powinniśmy natomiast zadbać o wizualne aspekty swojej pracy.

Dobieramy krótko mówiąc stosowną wielkość

Każda praca dyplomowa powinna dobrze wyglądać i przyjemnie się czytać. Dobieramy więc odpowiednią wielkość czcionki, stosujemy wypunktowania, wcięcia, pogrubienia i justowanie. Sporządzamy starannie spis treści, przypisy i bibliografię, zgodnie z wszelkimi zasadami dotyczącymi ich tworzenia.